temat miesiąca:

Pilates

Dodaj do ulubionych

Pilates – system (metoda) ćwiczeń fizycznych stworzona na początku XX wieku przez Josefa Hubertusa Pilatesa. Joseph w swoim studiu uczył klientów aż do swojej śmierci w 1967 roku, zmarł w wieku 87 lat. Pod koniec 1980 roku media rozpowszechniły metodę Pilates bardzo szeroko, co zaowocowało wielkim bumem. „Jestem 50 lat przed moim czasem”- stwierdził Joseph. Miał rację. To już trening nie tylko dla elit, Pilates wszedł do głównego nurtu fitness. Obecnie w samych tylko Stanach Zjednoczonych ponad 10 milionów Amerykanów praktykuje Pilates, a liczba ta wciąż rośnie.

Pilates

Wiele ćwiczeń Pilates jest wykonywanych bez obciążenia lub z częściowym obciążeniem ciała. To bezpieczna i skuteczna metoda, która nie obciąża struktur kostno-stawowych. Pilates jest tak bezpieczny, że z powodzeniem sprawdza się w rehabilitacji. Zwiększa koordynację ruchowo -mięśniową całego ciała, by finalnie osiągnąć najwyższy potencjał efektywnej pracy mięśni. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

 Zdrowy kręgosłup? Płaski brzuch ? Kto by tego nie chciał ? 

Być może słyszałeś już wcześniej te słowa, ale co one tak naprawdę znaczą? Powiedzmy, że na pewno o wiele … wiele więcej niż tylko chwilowe trendy, czy moda w świecie fitness. Pilates dzięki zintegrowanej pracy twoich mięśni może w dramatyczny sposób zmienić, jak będzie się czuło i wyglądało Twoje ciało. Zdrowy kręgosłup? Płaski brzuch? Kto by tego nie chciał? Pilates to bezpieczny system ćwiczeń, który pomoże Ci wyglądać i czuć się najlepiej jak to możliwe. Wykonywanie dostatecznie wiele razy sekwencji ruchów prawidłowych w postaci odpowiednich programów ćwiczeń, utrwali korzystne wzorce w bankach pamięci ruchowej. Fakt ten wpłynie bezpośrednio na sposób poruszania się, co ma znaczenie nie tylko estetyczne, lecz przede wszystkim, zdrowotne.

Trendy Pilates - Pilates Core?

Pilates Core jest jedną z najskuteczniejszych metod terapii ruchowej na całym świecie. Pilates Core opiera się na założeniach treningu funkcjonalnego, dzięki czemu efekty ćwiczeń widoczne są bardzo szybko. Obecnie Pilates Core cieszy się rosnącą popularnością w USA, to już nie tylko moda, to Styl Życia!

Dzięki najnowszym badaniom naukowym, pokazuje się, że ćwiczenia Pilates z powodzeniem sprawdzają się w leczeniu dolegliwości zlokalizowanych w obrębie kręgosłupa i miednicy. Nieważne w jakim jesteś wieku, albo jaką masz kondycję, Pilates działa, nie musisz nam wierzyć na słowo. Powołując się na SGMA w samych tylko Stanach Zjednoczonych udział w rynku Pilates wynosił 9 milionów ludzi w 2009 roku  - to wzrost 456% od 2000 roku!

 WITAMY W SERWISIE PILATES.ORG.PL

Specjalnie dla wszystkich ceniących Zdrowy Styl Życia stworzyliśmy serwis, który ma na celu przybliżenie Metody Pilates. Pilates Core zdaniem wielu ekspertów to najlepsza forma treningu funkcjonalnego. Pilates to już nie tylko metoda ćwiczeń to STYL ŻYCIA! Wielu z Was szuka internecie sprawdzonych informacji na temat, metody Pilates, fitness, zdrowego odżywiania. Chcemy Źyć Zdrowo i być Zdrowi! W naszym serwisie znajdziecie wszystko czego potrzebujecie. Współpracujemy z najepszymi specjalistami, którzy specjalnie dla Was piszą artykuły w kategoriach: fitness. pilates, odżywianie, zdrowie, odchudzanie. Dla wszystkich którzy, nie mogą w pobliżu swojego miejsca zamieszkania znaleźć profesjonalnych zajęć Pilates dostosowanych do poziomu wyjściowej aktywności fizycznej , oraz stopnia zaawansowania, stworzyliśmy Zastawy Treningowe Pilates Core PRO. Już teraz bez wychodzenia z domu możesz ćwiczyć z najlepszymi nauczycielami Pilates!

Zapraszamy do współpracy

Chcemy, by nasza platforma była interakcyjna. Zachęcamy do aktywności w naszym serwisie i do współpracy. Jesteśmy otwarci na wasze propozycje. Poszukujemy do współpracy osób prowadzących blogi o tematyce prozdrowotnej (firness, zdrowie, odżywianie, odchudzanie)

Napisz do nas, odpowiemy na wszystkie pytania i propozycje 

redakcja@pilates.org.pl

 

Już wkrótce

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów tworzymy ogólnopolską bazę, w której znajdą się polacane przez nasz serwis miejsca gdzie prowadzone są zajęcia Pilates na najwyższym poziomie. Ponadto sami klienci będą mogli indywidualnie oceniać poziom zajęć w których uczestniczyli. Już teraz możesz wykonać wstępne zgłoszenie pisząc na adres: kontakt@pilates.org.pl

Wstępne zgłoszenie powinno zawierać:

Imię i nazwisko osoby zainteresowanej oraz telefon kontaktowy (adres strony www).

POZDRAWIAMY!

Zespół PILATES.ORG.PL

Więcej o metodzie pilates:

Pilates Efekty

Pilates Prawdziwa Historia

Pilates - Uczniowie Josepha i Clary Pilates

Profesjonalne Zestawy Ćwiczeń Pilates Online przeznaczone do samodzielnego treningu w domu  - Pilates Core PRO

 

Autor: Pilates.org.pl

comments powered by Disqus

Powrót ↑