temat miesiąca:

Pilates

Dodaj do ulubionych

Pilates – system (metoda) ćwiczeń fizycznych stworzona na początku XX wieku przez Josefa Hubertusa Pilatesa. Joseph w swoim studiu uczył klientów aż do swojej śmierci w 1967 roku, zmarł w wieku 87 lat. Pod koniec 1980 roku media rozpowszechniły metodę Pilates bardzo szeroko, co zaowocowało wielkim bumem. „Jestem 50 lat przed moim czasem”- stwierdził Joseph. Miał rację. To już trening nie tylko dla elit, Pilates wszedł do głównego nurtu fitness. Obecnie w samych tylko Stanach Zjednoczonych ponad 10 milionów Amerykanów praktykuje Pilates, a liczba ta wciąż rośnie.

Pilates

Wiele ćwiczeń Pilates jest wykonywanych bez obciążenia lub z częściowym obciążeniem ciała. To bezpieczna i skuteczna metoda, która nie obciąża struktur kostno-stawowych. Pilates jest tak bezpieczny, że z powodzeniem sprawdza się w rehabilitacji. Zwiększa koordynację ruchowo - mięśniową całego ciała, by finalnie osiągnąć najwyższy potencjał efektywnej pracy mięśni. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Trendy Pilates - Pilates Core?

Pilates Core, jako metoda jedna z nie licznych przykłada ogromną wagę do prawidłowej fizjologii pracy mięśni, skupiając się nie tylko na pięknym wyglądzie ciała (co oczywiście jest bardzo dużym atutem treningów). Pilates Core Podkreśla konieczność zachowania hierarchii, kolejności wprowadzania i precyzji wykonania poszczególnych ćwiczeń. 

Zestawy ćwiczeń Pilates Core opierają się na odtworzeniu prawidłowych wzorców ruchowych (napięcia, długości, wytrzymałości mięśni) uwzględniając stabilizację kompleksu lędzwiowo-miednicznego. Ćwiczenia wprowadzane są stopniowo w odpowiedniej kolejności, aby nie zaburzyć podstawowych wzorców w bankach pamięci ruchowej. Trening  wykonywany jest bez lub z częścioym obciążeniem ciężarem ciała. Obecnie Pilates Core cieszy się rosnącą popularnością w USA, to już nie tylko moda, to Styl Życia!

Dzięki najnowszym badaniom naukowym, pokazuje się, że ćwiczenia Pilates Core z powodzeniem sprawdzają się w leczeniu dolegliwości zlokalizowanych w obrębie kręgosłupa i miednicy. Nieważne w jakim jesteś wieku, albo jaką masz kondycję, Pilates działa, nie musisz nam wierzyć na słowo. Powołując się na SGMA w samych tylko Stanach Zjednoczonych udział w rynku Pilates wynosił 9 milionów ludzi w 2009 roku  - to wzrost 456% od 2000 roku!

 

WITAMY W SERWISIE PILATES.ORG.PL

Specjalnie dla wszystkich ceniących Zdrowy Styl Życia stworzyliśmy serwis, który ma na celu przybliżenie Metody Pilates. Pilates Core zdaniem wielu ekspertów to najlepsza forma treningu funkcjonalnego. Pilates to już nie tylko metoda ćwiczeń to STYL ŻYCIA! Wielu z Was szuka internecie sprawdzonych informacji na temat, metody Pilates, fitness, zdrowego odżywiania. Chcemy Źyć Zdrowo i być Zdrowi! W naszym serwisie znajdziecie wszystko czego potrzebujecie. Współpracujemy z najepszymi specjalistami, którzy specjalnie dla Was piszą artykuły w kategoriach: fitness. pilates, odżywianie, zdrowie, odchudzanie. Dla wszystkich którzy, nie mogą w pobliżu swojego miejsca zamieszkania znaleźć profesjonalnych zajęć Pilates dostosowanych do poziomu wyjściowej aktywności fizycznej , oraz stopnia zaawansowania, stworzyliśmy Zastawy Treningowe Pilates Core PRO. Już teraz bez wychodzenia z domu możesz ćwiczyć z najlepszymi nauczycielami Pilates!

Zapraszamy do współpracy

Chcemy, by nasza platforma była interakcyjna. Zachęcamy do aktywności w naszym serwisie i do współpracy. Jesteśmy otwarci na wasze propozycje. Poszukujemy do współpracy osób prowadzących blogi o tematyce prozdrowotnej (firness, zdrowie, odżywianie, odchudzanie)

Napisz do nas, odpowiemy na wszystkie pytania i propozycje 

redakcja@pilates.org.pl

 

Już wkrótce

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów tworzymy ogólnopolską bazę, w której znajdą się polacane przez nasz serwis miejsca gdzie prowadzone są zajęcia Pilates na najwyższym poziomie. Ponadto sami klienci będą mogli indywidualnie oceniać poziom zajęć w których uczestniczyli. Już teraz możesz wykonać wstępne zgłoszenie pisząc na adres: kontakt@pilates.org.pl

Wstępne zgłoszenie powinno zawierać:

Imię i nazwisko osoby zainteresowanej oraz telefon kontaktowy (adres strony www).

POZDRAWIAMY!

Zespół PILATES.ORG.PL

Więcej o metodzie pilates:

Pilates Efekty

Pilates Prawdziwa Historia

Pilates - Uczniowie Josepha i Clary Pilates

Profesjonalne Zestawy Ćwiczeń Pilates Online przeznaczone do samodzielnego treningu w domu  - Pilates Core PRO

 

Autor: Pilates.org.pl

comments powered by Disqus

Powrót ↑